0
Wydarzenia

„Powiewa flaga, gdy wiatr się zerwie,
A na tej fladze, biel i czerwień,
Czerwień to miłość,
Biel serce czyste,
Piękne są nasze barwy ojczyste.”

Czesław Janczarski – „Barwy ojczyste”

            W dniu 10 listopada w naszym przedszkolu obchodziliśmy 102 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.
Z tej okazji zebraliśmy się na koncercie pt: „Niepodległa”, by wspólnie świętować ten wyjątkowy dzień.
Każda z grup zaprezentowała piosenkę o tematyce patriotycznej, zaś maluszki zaprezentowały suitę tańców polskich.
Koncert „Niepodległa” był także częścią realizacji ogólnopolskiej kampanii historycznej BohaterON – włącz historię!
W tym dniu włączyliśmy się także do akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła do hymnu”,
o godzinie 11:11 odśpiewaliśmy hymn Polski. Nasze przedszkolaki zdały egzamin z patriotyzmu.
Głównym celem uroczystości było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego,
poznaniem historii Polski, naszej kultury i tradycji, jak również przypomnienie symboli narodowych naszego kraju.
Niezwykle  ważne jest, abyśmy pielęgnowali tradycję oraz patriotyzm już od najmłodszych lat,
by kolejne pokolenia nie zatraciły tożsamości narodowej.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *