0
Wydarzenia

Centrum Rozwoju Lokalnego – organizator ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „Dzieci uczą rodziców” serdecznie zaprasza przedszkola i klasy 1-3 szkół podstawowych oraz rodziny z dziećmi w wieku 3-9 do udziału w ogólnopolskim konkursie edukacyjnym „Podziel się historią”, który jest realizowany w ramach zadania publicznego „Niepodległość na 104” finansowanego ze środków Ministerstwa Edukacji i Nauki. Celem konkursu jest upowszechnienie wiedzy o historii Polski, symbolach narodowych i ważnych postaciach.

Zadanie konkursowe

Placówki edukacyjne: Nagraj film (3-10 minut) prezentujący, jak dorośli przekazują dzieciom wiedzę o historii Polski, symbolach narodowych, lokalnej tradycji. Film powinien zostać zrealizowany na terenie placówki edukacyjnej lub w miejscu nawiązującym do tematu przewodniego konkursu. Do udziału w filmie można zaprosić rodziców.

Rodziny z dziećmi: Nagraj film (3-10 minut) prezentujący, jak dorośli (rodzice, dziadkowie, starsze rodzeństwo, dorosłe osoby zaproszone do udziału w filmie) przekazują dzieciom wiedzę o historii Polski, symbolach narodowych, lokalnej tradycji. Film może zostać nagrany podczas wspólnej nauki, oglądania filmów historycznych, przeglądania książek czy np. podczas spaceru do miejsc pamięci.

Termin nadsyłania zgłoszeń i filmów konkursowych: 9 grudnia 2022r.

Nagrody

Kategoria: placówki edukacyjne

miejsce: pomoce edukacyjne o wartości 4000 zł

miejsce: pomoce edukacyjne o wartości 2000 zł

miejsce: pomoce edukacyjne o wartości 1500 zł

Placówki edukacyjne będą miały możliwość wskazania niezbędnych pomocy edukacyjnych, które zostaną zakupione i przekazane w ramach nagrody.

W kategorii zostaną również wyróżnione 104 filmy konkursowe, których autorów nagrodzimy pakietami niepodległościowymi. W skład pakietu wchodzą: duża flaga Polski, kolorowanki i gry edukacyjne, okolicznościowe breloki.

Kategoria: rodziny z dziećmi

miejsce: Laptop ASUS X515EA-BQ1225W i3-1115G4/8GB/512/Win11S

miejsce: Konsola NINTENDO Switch + Joy-Con czerwono-niebieski (nowa wersja v2)

miejsce: zestaw Smartband XIAOMI Mi Band 7 Czarny, Słuchawki wokółuszne HyperX Cloud II Headset, LEGO Ideas Rakieta NASA Apollo Saturn V 92176

W kategorii zostaną również wyróżnione 104 filmy konkursowe, których autorów nagrodzimy pakietami niepodległościowymi. W skład pakietu wchodzą: mała flaga Polski, kolorowanki i gry edukacyjne, okolicznościowy brelok.

Udział w konkursie w 4 krokach

Zapoznaj się z regulaminem oraz wypełnij właściwy formularz zgłoszeniowy, który jest dostępny na stronie: niepodlegla104.pl

Przygotuj film konkursowy.

Przygotowany film zgłoszeniowy prześlij na adres e-mail: niepodlegla104@crl.org.pl lub na nośniku cyfrowym na adres Centrum Rozwoju Lokalnego.

To wszystko. Wyniki konkursu zostaną opublikowane na stronie internetowej konkursu.

Przydatne linki

Strona internetowa konkursu: niepodlegla104.pl

Szczegółowe informacje o konkursie: https://niepodlegla104.pl/o-konkursie/

Regulamin konkursu: http://niepodlegla104.pl/wp-content/uploads/2022/11/Regulamin-konkursu-Podziel-sie-historia.pdf

Formularz zgłoszeniowy dla placówek edukacyjnych: https://forms.gle/5372P1tRpfeek72ZA

Formularz zgłoszeniowy dla rodzin z dziećmi: https://forms.gle/pPDAcJ5jjRMid8qb8

 

Leave a Comment

X